Zapraszamy do
Powiatu Złotowskiego

Starostwo Powiatowe w Złotowie
77-400 Złotów
Aleja Piasta 32
tel. (067) 263 32 20
fax. (0-67) 263 28 02


www.zlotow-powiat.pl
starosta@zlotow-powiat.pl

            

 
 

Aktualnościwww.zawodowcy.org - serwis, gdzie bezpłatnie można znaleźć świetnego pracownika, praktykanta lub stażystę
Więcej informacji


Dodał: Rafał N. dnia: 10-04-2015

KOMUNIKAT O MOŻLIWOŚCI WYSTĄPIENIA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH - SILNY WIATR
Treść komunikatu


Dodał: Rafał N. dnia: 31-03-2015

IV Dyżur Ekspertów oraz warsztaty dot. m.in. Strefowego Klastra Edukacyjnego

 

Prezydent Miasta Piły zaprasza na IV Dyżur Ekspertów oraz warsztaty dot. m.in. Strefowego Klastra Edukacyjnego. Wydarzenie odbędzie się dnia 12 marca 2015 r. w siedzibie Inwest-Park w Pile przy ul. Dąbrowskiego 8. 

Dyżury Ekspertów adresowane są do przedstawicieli sektora mikro-małych-średnich przedsiębiorstw i będą okazją do skorzystania z indywidualnych konsultacji oraz porad świadczonych przez specjalistów w zakresie m. In.: wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw, procesu obsługi inwestycji czy korzyści z prowadzenia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej.

Osoby chcące skorzystać z doradztwa mogą skierować swoje indywidualne zapytania w konkretnych sprawach.

Warsztaty skierowane są zarówno do przedstawicieli mikro-małych-średnich przedsiębiorstw jak i do samorządowców, a także instytucji otoczenia biznesu. Ich tematem będą m. in.:

- Fundusze zwrotne i bezzwrotne dla MŚP w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

- Nowe możliwości inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych.

- Strefowy Klaster Edukacyjny szansą na pozyskanie wykwalifikowanych pracowników.

W załączeniu szczegóły.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona.


Plan warsztatów

Zaproszenie


Dodał: Rafał N. dnia: 10-03-2015

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile w dniu 11 marca 2015 r. organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pile w dniach 11 marca oraz 25 marca 2015 roku w godz. 10.00-13.00 organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne, na którym zostaną przedstawione możliwości pozyskania wsparcia w zakresie finansowania zakładania działalności gospodarczej.

Spotkanie odbędzie się w Pile, ul. Grunwaldzka 2, sala szkoleniowa nr 1 (parter).

Liczba miejsc jest ograniczona zatem liczy się kolejność zgłoszeń - zgłoszenia prosimy przesyłam drogą elektroniczną.


Ogłoszenie

Program

Formularz zgłoszeniowyDodał: Rafał N. dnia: 27-02-2015

Konferencja szkoleniowa „Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną

We wtorek, 9 stycznia 2015 roku, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Złotowie odbyła się konferencja szkoleniowa „Seksualność osób z niepełnosprawnością intelektualną”.

Konferencja została zorganizowana pod patronatem Starosty Powiatu Złotowskiego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Polskich Olimpijczyków w Jastrowiu oraz Starostwo Powiatowe w Złotowie. Choć tematyka konferencji adresowana była głównie do rodziców dzieci niepełnosprawnych, wzbudziła również duże zainteresowanie wśród pedagogów specjalnych, psychologów, nauczycieli i wychowawców. Liczba słuchaczy, którzy pojawili się na konferencji, przekroczyła oczekiwania organizatorów. Wśród ponad stu osób zgromadzonych w sali sesyjnej znajdowali się nie tylko mieszkańcy powiatu złotowskiego, ale również powiatów ościennych oraz goście spoza obszaru województwa wielkopolskiego.

Źródłem tak dużego zainteresowania była nie tylko istotna tematyka, ale także profesjonalizm prowadzącej konferencję dr Izabeli Fornalik - wieloletniego pedagoga specjalnego i edukatora seksualnego, którego wiedza i doświadczenie okazała się bogatym źródłem informacji teoretycznych i praktycznych dla wszystkich osób uczestniczących w procesie wychowania, kształcenia, rewalidacji, a także opieki nad osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.

Podczas spotkania poruszone zostały podstawowe problemy dotyczące rozwoju
oraz dojrzewania seksualnego dzieci i młodzieży specjalnej troski oraz ról, jakie w tym procesie pełnią rodzice, opiekunowie oraz pedagodzy specjalni. Przedstawione zostały również dylematy związane z tworzeniem trwałych związków oraz problematyka seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie w dorosłym życiu osób. Dużo uwagi poświęcono zagadnieniom profilaktyki wykorzystywania seksualnego młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, uwarunkowaniom skutecznej edukacji seksualnej oraz współpracy różnych podmiotów uczestniczących w wychowaniu i sprawujących opiekę nad niepełnosprawnymi.

Duże zainteresowanie konferencją, a także pozytywny odbiór jej efektów, dowiódł zrozumienia przez jej uczestników, że skuteczne rozwiązywanie problemów trudnych wychowawczo wymagają nie tylko dobrych chęci, ale też profesjonalnego przygotowania.

Dodał: Rafał N. dnia: 16-01-2015
(0 z 49.8) »»
 
 

 

 Strona główna

 

Serwis Starostwa Powiatowego w Złotowie
©Starostwo Powiatowe Złotów

  Copyright © by Starostwo Powiatowe w Złotowie All rights reserved. Powered by WebText v0.4.5 Evolution